Foto_1 Foto_2 Foto_3 Foto_1 Foto_2 Foto_3 Foto_1
26-11-2012

Kompozytowy izolator wsporczy dla odłączników 110 kV

 

W Polsce izolatory wsporcze produkowane przez firmę Isoelectric, zamontowane zostały w odłącznikach 110 kV, jako wymiana porcelanowych izolatorów typu C-4-550-II, już w roku 2004. Posiadamy w ofercie zamienniki dla całego typoszeregu porcelanowych izolatorów wsporczych 110 kV, w tym zamienniki dla SWZ (kwadratowe okucie dolne).

Jedną z większych zalet zastosowania kompozytowego izolatora wsporczego w aparatach jest bezpieczeństwo. Jedną z większych trudności w wyprodukowaniu tego typu izolatora jest zapewnienie mu odpowiedniej sztywności. Firma Isoelectric produkuje obecnie dwa typy izolatorów dedykowane do zastosowania w aparaturze łączeniowej: ISI-MAX i ISI-BUL. Izolator typu ISI-BUL posiada sztywność pozwalającą na jego zamontowanie w odłącznikach 220 kV, a użyty jako izolator wsporczy  dla obciążeń statycznych, na pracę w stacjach energetycznych do 765 kV.

Na początku roku 2008  z inicjatywy firm Necks Electric Polska i ZWAE Lębork, odłączniki z zamontowanymi izolatorami ISI-MAX i ISI-BUL przeszły pozytywnie badania zwarciowe w Instytucie Energetyki w Warszawie.

Izolatory te opisujemy w dziale „Nowości”, ze względu na innych producentów, którzy od zeszłego roku oferują kompozytowy izolator wsporczy 110 kV jako nowość. My chcemy jedynie przypomnieć Państwu, że w naszej ofercie izolatory tego typu znajdują się już od kilku lat, a o ich jakości świadczyć może bezawaryjna praca w wielu stacjach energetycznych w Polsce i na świecie.

 

Wstecz